Ogłoszenia duszpasterskie na 29 grudnia 2019 (kolęda 2)

1. We wtorek ostatni dzień Roku Pańskiego 2019. O godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwo dziękczynno – błagalne w intencji całej naszej parafii, w tym zmarłych w minionych 12 miesiącach. W tym dniu można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. W środę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Ze spowiedzi można skorzystać dzisiaj i w Nowy Rok.

2. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Bardzo proszę, by zrobić wszystko, co tylko możliwe, by w dniu kolędy być obecnym w domu. Koniecznie trzeba wyjść po księdza. W ramach przygotowania do kolędy na nakrytym białym obrusem stole powinny się znaleźć świece, które zapalamy, oczekując na księdza, krzyż - pasyjka, Pismo św., talerz z wodą święconą i kropidło. Dzieci i młodzież ucząca się kładą na stole również swoje zeszyty do religii. Woda święcona jest do zabrania przy wyjściu z kościoła. Kolęda ma m.in. służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii, część pieniędzy służy też utrzymaniu instytucji diecezjalnych, ale oczywiście brak pieniędzy nie może być przeszkodą w przyjęciu księdza. Wizytę kolędową rozpoczynamy zazwyczaj około godz. 9.00.

Program wizyty kolędowej na najbliższe dni:
 
Poniedziałek, 30 grudnia
1. Łukasiewicza – parzyste i nieparzyste
2. Sławkowska, Jałowcowa, Olkuska, Smrekowa, Lisowa, Skowronków, Kosmonautów

Wtorek, 31 grudnia
1. Obrońców Westerplatte 1a, 1b
2. Komandosów 2, 2a, 4a, 4b

Czwartek, 2 stycznia
1. Obrońców Warszawy 7a, 8a, 9a
2. Obrońców Warszawy 2, 3, 4, 5, 7

Piątek, 3 stycznia
1. Obrońców Westerplatte 1, 3, 5
2. Obrońców Warszawy 1a, 2a, 3a

Sobota, 4 stycznia
1. Obrońców Westerplatte 7, 9, 11, 13
2. Obrońców Warszawy 4a, 5a, 6a

Wtorek, 7 stycznia
1. Obrońców Warszawy 14, 14a, 16
2. Saperów 9, 11, 13

3. Rektor Sosnowieckiego Seminarium Duchownego w Częstochowie przysłał do naszej parafii list, w którym informuje i zaprasza do udziału w Niedzieli Powołaniowej. Będzie ona miała miejsce w naszej parafii za tydzień 5 stycznia.

4. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i przybyłym do nas Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Pozdrawiamy chorych i samotnych, zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Szczęść Boże!