Ogłoszenia duszpasterskie na 26 stycznia 2020

1. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i piątek nie ma Mszy św. o 17.30. Zapraszam na 18.00. We wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu; w środę Nowenna do NMP Nieust. Pomocy w czasie Mszy św. o 18.00, to także Msza św. zbiorowa m.in. w intencji całej naszej parafii; w piątek wspomnienie św. Jana Bosko. W przyszłą niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego – w czasie wszystkich Mszy św. poświęcenie gromnic i świec. Zapraszam też w poniedziałek za tydzień na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem św. Błażeja na choroby gardła.

2. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, dobre słowo, pomoc i materialne wsparcie dla parafii. Za ofiarę na remonty w parafii dziękuję m.in. Danucie i Krzysztofowi Chmiest oraz anonimowej ofiarodawczyni. Aktualnie wymieniamy w kościele spalone żarówki na ledowe.

3. Zapraszamy na spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Odbędzie się w piątek, 31 stycznia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po nabożeństwie spotkanie. Obecność oczywiście obowiązkowa!

4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszam w przyszłą niedzielę na spotkanie w ramach formacji do tego wydarzenia. Najpierw będzie Msza św. o godz. 11.30 z poświęceniem świec, później spotkanie. W spotkaniu wezmą też udział: krawcowa szyjąca stroje komunijne i fotograf.

5. Panie i panów, dorosłych, dzieci i młodzież, przedstawicieli emerytów, górników i innych zawodów zapraszamy do włączenia się w demontaż świątecznych dekoracji w sobotę, 1 lutego o godz. 10.00. Proszę o przekazanie tej informacji znajomym!

6. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Odwiedziliśmy dokładnie 715 rodzin. Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość, dobre słowa i złożone ofiary, z których część przeznaczona jest na funkcjonowanie instytucji diecezjalnych: Kurii, Caritas, seminarium. „Bóg zapłać” także ministrantom za nieocenioną pomoc w czasie tych bardzo ważnych dni. W sumie odwiedziliśmy niecałe 40 procent mieszkań i domów. W naszej parafii bardzo dużo jest mieszkań i domów pustych lub wynajętych czasowo. Jak w całym Sosnowcu, średnia wieku jest dość wysoka. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy wszystkim mieszkańcom i gościom przez kolejne 12 miesięcy.

7. Dziękuję mieszkańcom ul. Wileńskiej i Grenadierów oraz panu Józefowi za wczorajsze posprzątanie naszej świątyni.

8. Niedzielny suchar: Rozmowa w sklepie: - A sąsiadka to ciągle nowiuśkimi banknotami płaci.
- Bo mam w domu specjalną maszynkę do robienia pieniędzy.
- Co pani powie! I to jest legalne?
- W 100% legalne, tylko strasznie chrapie.

9. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!