Ogłoszenia duszpasterskie na 29 marca 2020, V niedziela Wielkiego Postu

1. W tym roku rekolekcje wielkopostne miał głosić ks. Andrzej Cieślik. Z przyczyn obiektywnych nie może tego uczynić w tradycyjny sposób. Od dzisiaj przez cztery dni można go jednak będzie posłuchać na stronie internetowej parafii. Międzyparafialne rekolekcje wideo przygotowaliśmy wspólnie z parafią św. Joachima w Sosnowcu - Zagórzu.

2. Msze św. do odwołania będą tylko w dolnej kaplicy. Może w nich uczestniczyć tylko pięć osób. Wejście na liturgię tylko przez zakrystię. Dotyczy to też niestety Mszy świętych za tydzień czyli w Niedzielę Palmową. Prosimy o udział głównie osoby zamawiające daną intencję mszalną. Jeśli nie możemy być osobiście, w dniu i godzinie, gdy odprawiana jest Msza św. dołączamy do niej duchowo w swoich domach. Intencje są odprawiane według zgłoszeń, wykaz jest w internecie i na tablicy ogłoszeń. Także w pogrzebie uczestniczy tylko najbliższa rodzina (maks. 5 osób + duchowny i obsługa). Jeśli będzie taka wola rodziny, można ograniczyć obrzędy pogrzebu wyłącznie do stacji przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, w liczbie nie większej niż 5 osób. Msze św. w intencji zmarłego można zamówić na termin późniejszy, po świętach wielkanocnych.

3. Przypominamy o dyspensie od udziału osobistym w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane w czasie obowiązywania dyspensy nie jest grzechem. Uczestniczymy w modlitwie poprzez transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe.

4. Terminy rocznicy I Komunii św., I Komunii św. i bierzmowania pozostają niezmienione. To, czy I Komunia Święta będzie i w jakiej formie, zależy od rozporządzeń władzy państwowej. Na chwilę obecną takich rozporządzeń nie ma.

5. Do nabycia jest nowy numer „Niedzieli”. Zarówno „Niedzielę”, jak i „Gościa Niedzielnego” można też nabyć w formie elektronicznej przez Internet.

6. Proszę wszystkich, aby nie ustawali w wysiłku duchowego łączenia się ze Zbawicielem, a cierpienia, których teraz szczególnie doświadczają, zechcieli składać Panu Bogu jako duchową ofiarę w intencji zatrzymania epidemii i odnowy duchowej społeczeństwa. Błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!