Ogłoszenia duszpasterskie na 5 kwietnia 2020, Niedziela Palmowa

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. W tym roku przeżywamy ją w bardzo trudnym czasie pandemii. Niech nasz dom i mieszkanie stanie się Domowym Kościołem, zwłaszcza w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę oraz w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Piątek – Kościół w tym dniu nie sprawuje Mszy św. Ponieważ w samej liturgii może uczestniczyć tylko 5 osób, kościół będzie otwarty od godz. 15.00 do 17.30 – zapraszam do prywatnej modlitwy. W Wielką Sobotę podobnie. Niestety, nie będzie poświęcenia pokarmów. W poranek wielkanocny, zasiadając do świątecznego śniadania głowa rodziny lub inna osoba powinna odmówić specjalną modlitwę błogosławieństwa dostępną na stronie internetowej lub chociażby w tygodniku „Niedziela”. W tym tygodniu Msze św. w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek w kaplicy, liturgia Wielkiego Piątku i Soboty w kościele. W Niedzielę Wielkanocną niestety nie będzie w tym roku procesji rezurekcyjnej, dlatego godziny Mszy św. będą jak w każdą niedzielę. Wejście przez cały tydzień na liturgię przez zakrystię. Maksymalnie może w niej uczestniczyć pięć osób.

2. Rodziców dzieci, których chrzest planowany był w drugi dzień świąt prosimy o kontakt, w celu ustalenia nowego terminu. W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna. Dziękuję dwom paniom i panu kościelnemu za wczorajsze posprzątanie kościoła.

3. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę czyli 6, 7 i 8 kwietnia tych, którzy odczuwają taką potrzebę zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Ksiądz będzie dyżurował od 17.00 do 18.30 w górnym kościele. Spowiedź również w Wielką Sobotę od godz. 16.30 do 17.30.  Konfesjonały będą zdezynfekowane. Proszę nie całować stuły. W kościele może przebywać maksymalnie pięciu penitentów. Gdyby było więcej osób, proszę poczekać przed świątynią. Zachowujmy odległości między sobą (2 metry). Po spowiedzi (co około 15 minut) można poprosić księdza o udzielenie Komunii. Dłuższe dziękczynienie za sakrament pokuty proszę zaplanować już we własnych domach.

4. Na tablicy ogłoszeń i na internetowej stronie parafialnej umieściliśmy numer konta parafialnego. W związku ze wszystkimi opłatami, jakie każdego miesiąca ponosi parafia, wszystkim wpłacającym ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Zaglądajmy, jeśli możemy, na parafialną stronę internetową, bo to obecnie często jedyny sposób kontaktu z parafianami. Wszystkim życzę pełnego refleksji przeżycia tego Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże!