Ogłoszenia duszpasterskie na 14 czerwca 2020

1. W tym tygodniu: dzisiaj – 21 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu; 50 - lecie kapłaństwa ks. bp Piotra Skuchy; środa – uroczystość św. Brata Alberta, głównego patrona naszej diecezji, o 18.00 Nowenna do NMP Nieust. Pomocy; czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała; piątek – uroczość Najśw. Serca Pana Jezusa, to także 24 rocznica święceń kapłańskich ks. Dariusza; sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Jeśli pogoda pozwoli, nabożeństwo codziennie kończy procesja eucharystyczna wokół kościoła: dzisiaj o 11.30; od poniedziałku do czwartku o 18.00. W czwartek po Mszy św. wieczornej na zakończenie oktawy Bożego Ciała procesja do czterech ołtarzy i poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Bożego Ciała. „Bóg zapłać” zatem naszemu księdzu Dariuszowi, pani organistce, panu kościelnemu, ministrantom i lektorom, dziękuję wszystkim budującym cztery ołtarze, sprzątającym teren przykościelny, koszącym trawę, dziękuję braciom Mendakom za pomoc na plebanii, „Bóg zapłać” asyście liturgicznej, także wspaniałym górnikom w strojach galowych. Dziękuję także pani Bernadecie za wczorajsze sprzątanie kościoła razem z panem Józefem. Zdjęcia z uroczystości Bożego Ciała są na naszej parafialnej stronie internetowej. Msza św. w intencji wszystkich wymienionych osób będzie w środę, 24 czerwca o 18.00.

3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy specjalne nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela o 18.00. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Łukasz Kipka z Żor i Kamila Mas z parafii tutejszej; Dawid Stefanowski i Daria Czuryło, oboje z naszej parafii.

5. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

6. Niedzielny suchar: Katecheta pyta Jasia:
- Ile jest sakramentów?
- Sześć.
- Mylisz się Jasiu, bo jest siedem.
- A tatuś powiedział, że sześć, bo małżeństwo i pokuta to jeden sakrament.

Dobrej, spokojnej i błogosławionej niedzieli wszystkim życzę. Szczęść Boże!