Ogłoszenia duszpasterskie na 9 sierpnia 2020

1. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; wtorek – św. Klary, dziewicy; środa – o godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę do NMP Nieust. Pomocy; piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; sobota – uroczystość Wniebowzięcia NMP.

2. W sobotę zapraszamy na Msze św. tak, jak w niedziele wakacyjne tzn. o godz. 8.00; 10.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. w dzień Matki Bożej Zielnej błogosławieństwo ziół i kwiatów. To również Święto Wojska Polskiego i rocznica tzw. Cudu nad Wisłą.

3. Przypominamy o godnym stroju, przychodząc na nabożeństwa do świątyni. Na tablicy ogłoszeń i w internecie są przypomnienia związane z panującym nadal stanem pandemii. Do końca wakacji nie podajemy ulic, których mieszkańców zapraszamy do sprzątania kościoła. Każdy może jednak przyjść w soboty o 13.00 i włączyć się w to dzieło. Informacje u pana kościelnego. Przypominamy też, że kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna we wtorki i czwartki po Mszy św. czyli ok. godz. 18.30. Msze św. w dni powszednie są o godz. 18.00.

4. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

5. Chorych pozdrawiamy i zapewniamy o naszej modlitwie. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Szczęść Boże!