Ogłoszenia duszpasterskie na 23 sierpnia 2020

1. W tym tygodniu: dzisiaj rozpoczyna się w Będzinie piesza pielgrzymka Zagłębia na Jasną Górę, z racji pandemii uczestniczą w niej tylko przewodnicy grup. Towarzyszmy im naszymi modlitwami. Poniedziałek – św. Bartłomieja, Apostoła; środa – urocz. NMP Częstochowskiej, zapraszam na Mszę św. zbiorową o godz. 18.00 z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; czwartek – św. Moniki; piątek – św. Augustyna; sobota – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. Bardzo dziękuję ks. Dawidowi Kuczkowi z sosnowieckiej parafii Miłosierdzia Bożego za pomoc duszpasterską w niektóre dni w naszej parafii.

3. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą parafię poprzez ofiary na tacę i na nasze konto. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i troski o wspólnotę. W oczekiwaniu na nowego księdza wikariusza, trwa malowanie jego przyszłego mieszkania. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i trud panom Czesławowi, Fabianowi i Kazimierzowi.

4. Raz jeszcze dziękujemy ks. Dariuszowi Luderze za dwuletnią posługę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy mu wielu Bożych łask w sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w centrum Dąbrowy Górniczej, gdzie rozpoczyna swoją pracę. W tym tygodniu sprowadzi się natomiast ks. Arkadiusz Witkowski, którego serdecznie witamy na Juliuszu. Oprócz pracy w parafii, będzie też uczył w naszej szkole podstawowej.

5. Na tablicy ogłoszeń i w internecie są przypomnienia związane z panującym nadal stanem pandemii.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Adam Waldon, parafia tutejsza – Joanna Nosek, parafia Matki Bożej Częstochowskiej, Kosztowy. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

7. W nowej „Niedzieli” relacja z wielkiego koncertu, jaki w przededniu Wniebowzięcia Matki Bożej odbył się na Jasnej Górze. O Jasnej Górze, jako domu, gdzie zawsze czeka Matka, pisze też „Gość Niedzielny”. Oczywiście tekstów do przeczytania jest znacznie więcej, do czego namawiam!

8. Stare przysłowie powiada, że gdy w dni sierpnia spieka wszędzie, tedy długa zima będzie. Pożyjemy, zobaczymy, a na razie wszystkim Parafianom i Gościom życzymy opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!