Ogłoszenia duszpasterskie na 18 października 2020

1. W tym tygodniu: dzisiaj Niedziela Misyjna, ofiary na tacę przeznaczone są na dzieła misyjne. Ogólnopolskie liczenie uczestników liturgii zostało odwołane. We wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego; środa – o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy; czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

2. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę swoimi modlitwami, pomocą, poświęconym czasem i ofiarami na tacę i konto bankowe. „Bóg zapłać” paniom, które posprzątały dolną kaplicę, gdzie w prezbiterium wymienione zostało oświetlenie i została częściowo pomalowana przez Waldemara Paździora i Franciszka Popowskiego. Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia tydzień temu złożyliśmy 391 zł.

3. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 17.30. We wtorki i czwartki w sposób szczególny zapraszamy na to nabożeństwo dzieci z rodzinami. W przyszłą niedzielę, jeśli tylko Sosnowiec nie wejdzie do tzw. czerwonej strefy pandemicznej, o 11.30 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi, poświęcone też zostaną dla nich różańce.

4. W zakrystii można złożyć wypominki roczne, półroczne i oktawalne. Z tyłu kościoła są gotowe kartki na wypominki oktawalne. Nazwiska zmarłych na wypominki roczne lub półroczne trzeba podyktować.

5. Przypominam, że wszystkie Msze św. są sprawowane w górnym kościele. Wg aktualnych przepisów może w nich uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 270 osób (czyli, jak na naszą parafię, sporo). W czasie liturgii trzeba mieć zasłonięte usta i nos. Zwolniony jest jedynie celebrans na czas trwania nabożeństwa. Zachowajmy odpowiedni dystans. Przy wejściu do kościoła jest woda święcona w bezdotykowym automacie. W czasie Mszy św. można skorzystać z sakramentu pokuty czyli spowiedzi. Konfesjonały są dezynfekowane. Osoby, które przyjmują Komunię św. "na rękę" powinny zdezynfekować ręce przed samym podejściem do Komunii. Płyn do dezynfekcji rąk jest przy wejściu do świątyni. W kaplicy na cmentarzu może, poza obsługą przebywać jednocześnie dziesięć osób, pozostali muszą pozostać na zewnątrz, zachowując odpowiednie odległości i zasłaniając usta i twarz. Kancelaria parafialna czynna w ważnych sprawach we wtorek i czwartek o godz. 16.30, ale korzystajmy z niej tylko w najpilniejszych sprawach, zachowując zasady higieny.

W tym czasie pandemii modlitwa i korzystanie z sakramentów są szczególnie ważne, gdyż wspierają nasze siły fizyczne oraz duchowe i stanowią wielkie wołanie do Pana Boga o ratunek.

6. Przypominamy osobom które opiekują się grobami  na cmentarzu, aby zainteresować się grobami opuszczonymi. Prosimy o zgłaszanie się do administracji cmentarza z dokumentami potwierdzającymi opłatę na 20 lat i potwierdzenie czy nadal tym grobem ktoś się będzie zajmował.

7. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

8. Niedzielny suchar: teraz na jesień może się zdarzyć taka sytuacja: Dziadku, przecież idziesz tylko na grzyby, a nie na wojnę! Czemu tak żegnasz się z babcią, mamą i tatą? – pyta wnuczka. - Haniu, bo grzybiarz jest jak saper: myli się tylko raz! – odpowiada dziadek.  Postarajmy się nie pomylić…

Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!