Ogłoszenia duszpasterskie na 25 października 2020

1. W tym tygodniu: środa – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do MB Nieust. Pomocy.

2. Ze względu na obecną sytuację zagrożenia zdrowia i życia wskutek nasilającej się pandemii nie odbędą się Msze św. i procesja na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych czyli przyszła niedzielę. Zapraszamy na Eucharystię do kościoła parafialnego: godz. 8.00; 10.00; 11.30 [z wypominkami] i 18.00. Na cmentarz udajemy się przez cały listopad, co związane jest z uzyskaniem odpustu. Zachowujemy dystans czyli odległości między sobą i zasłaniamy usta i nos.

3. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę swoimi modlitwami, pomocą, poświęconym czasem i ofiarami na tacę i konto bankowe. Do późnego czwartkowego wieczora, a właściwie nocy trwały prace przy poprawianiu klejenia oświetlenia wokół krzyża w prezbiterium naszego kościoła. Bardzo dziękuję panom, którzy poświęcili na to swój czas. Był to Marek Nimmergut, któremu pomagali Franciszek Popowski i Józef Grapa. 

4. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Planowane na dzisiaj spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi zostaje przeniesione na późniejszy termin. Dzieci razem z rodzicami (to ważne) zapraszamy oczywiście na niedzielną Mszę św. o godz. 11.30 i nabożeństwa różańcowe o 17.00 we wtorki i czwartki z zachowaniem przepisów związanych z pandemią (odległości w ławkach, maseczki...).

5. W zakrystii można złożyć wypominki roczne, półroczne i oktawalne. Z tyłu kościoła są gotowe kartki na wypominki oktawalne. Nazwiska zmarłych na wypominki roczne lub półroczne trzeba podyktować.

6. Przypominam, że wszystkie Msze św. są sprawowane w górnym kościele. Wg aktualnych przepisów może w nich uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 155 osób (czyli, jak na naszą parafię, sporo). Trzeba mieć zasłonięte usta i nos. Zwolniony jest jedynie celebrans. W kaplicy na cmentarzu może, poza obsługą przebywać jednocześnie sześć osób.

I najważniejsze: w tym czasie pandemii modlitwa i korzystanie z sakramentów są szczególnie ważne, gdyż wspierają nasze siły fizyczne oraz duchowe i stanowią wielkie wołanie do Pana Boga o ratunek.

7. Przypominamy osobom które opiekują się grobami  na cmentarzu, aby zainteresować się grobami opuszczonymi. Prosimy o zgłaszanie się do administracji cmentarza z dokumentami potwierdzającymi opłatę na 20 lat i potwierdzenie czy nadal tym grobem ktoś się będzie zajmował.

8. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

9. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. A Gościom i Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi. Szczęść Boże!