Ogłoszenia duszpasterskie na 1 listopada 2020

1. W tym tygodniu: dzisiaj Wszystkich Świętych; w poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze św. o 10.00 i 17.30 z różańcem za zmarłych; środa – św. Karola Boromeusza, biskupa, o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; w tym tygodniu I piątek miesiąca: wystawienie Najśw. Sakramentu o 16.00.

2. Przy ołtarzu w naszym kościele stanęła figura Zmartwychwstałego. Przypomina o tym, że wszyscy jesteśmy stworzeni do Wieczności. Jednak Zmarli potrzebują naszej modlitwy. Także ci parafianie, którzy odeszli do Pana w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a których nazwiska pojawiły się tuż obok Zmartwychwstałego. W tym roku nie możemy odwiedzić 1 i 2 listopada ich grobów, warto zatem pomodlić się za nich chociażby w tym miejscu. Znicze można zapalić przy krzyżu misyjnym przy wejściu na plac kościelny, a kwiaty złożyć przy figurze Zmartwychwstałego, jaka będzie się przez cała oktawę Wszystkich Świętych znajdować w okolicach ołtarza wewnątrz kościoła. Ale najważniejsza jest modlitwa za zmarłych. Dzisiaj Msze św. o 8.00, 10.00, 11.30 (Msza św. z wypominkami) i 18.00. W poniedziałek dwie Msze św.: o 10.00 i o godz. 17.30 różaniec za zmarłych i Msza św. w intencji polecanych w wypominkach oktawalnych. Od wtorku do soboty o 17.00 różaniec i Msza św. w intencji zmarłych z wypominek oktawalnych. W przyszłą niedzielę różaniec i Msza św. w tej intencji o 17.30.

Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie. Wystarczy być w stanie łaski uświęcającej, odwiedzić kościół lub cmentarz i pomodlić się w intencjach Ojca św.

3. Bardzo dziękuję Fabianowi Góreckiemu za pomalowanie korytarza przy kancelarii parafialnej. Dziękuję też pani Marii Serwatka, że razem ze swoimi przyjaciółmi posprzątała kaplicę na cmentarzu i jej otoczenie.

4. W zakrystii można złożyć wypominki roczne, półroczne i oktawalne.

5. Przypominamy osobom, które opiekują się grobami na cmentarzu, aby zainteresować się grobami opuszczonymi. Prosimy o zgłaszanie się do administracji cmentarza czyli kancelarii parafialnej z dokumentami potwierdzającymi opłatę na 20 lat i potwierdzenie czy nadal tym grobem ktoś się będzie zajmował.

6. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

7. Dzisiejsze święto uparcie przypomina, że Ziemia nie jest naszym domem na wieki. Jest raczej jak namiot. Kiedyś Bóg go zwinie, a nam każe ruszyć w drogę do prawdziwego domu. I to są najpiękniejsze, pełen nadziei w tym trudnym czasie pandemii życzenia dla każdej i każdego z nas: świętymi bądźmy! Szczęść Boże!