Ogłoszenia duszpasterskie na 8 listopada 2020

1. W tym tygodniu: dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przy wejściu do kościoła można wrzucić swój datek – pomoc chrześcijanom z Kościołów w krajach, gdzie są prześladowani i zabrać specjalną ulotkę; poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego; środa – 102 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, to także wspomnienie św. Marcina; czwartek – wspomnienie św. Jozafata; piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

2. W środę czyli Dzień Niepodległości, w naszej parafii zapraszamy na jedną z dwóch Mszy św.: o 10.00 i 18.00. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. Zewnętrznym przejawem patriotyzmu niech będzie wywieszenie biało – czerwonych flag.

3. Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W zakrystii można złożyć wypominki roczne i półroczne. Dzisiaj o 17.30 ostatnie wypominki oktawalne z różańcem. Prosimy o zgłaszanie się do administracji cmentarza czyli kancelarii parafialnej z dokumentami potwierdzającymi opłatę na 20 lat za grób i potwierdzenie czy nadal grobem ktoś się będzie zajmował.

4. Potrzebne jest osocze od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem. Szczegóły są w internecie i w gablotce.

5. Przypominamy, że wszystkie Msze św. są sprawowane w górnym kościele. Aktualnie mogą w nich uczestniczyć w naszym kościele jednorazowo maks. 73 osoby. Trzeba mieć zasłonięte usta i nos. Zwolniony jest jedynie celebrans na czas trwania nabożeństwa. Zachowajmy odpowiedni dystans. W czasie Mszy św. można skorzystać z sakramentu pokuty czyli spowiedzi. Konfesjonały są dezynfekowane. W kaplicy na cmentarzu może, poza obsługą przebywać jednocześnie pięć osób, pozostali muszą pozostać na zewnątrz, zachowując odpowiednie odległości. W tym czasie pandemii modlitwa i korzystanie z sakramentów są szczególnie ważne, gdyż wspierają nasze siły fizyczne oraz duchowe i stanowią wielkie wołanie do Pana Boga o ratunek.

6. Dziękuję wszystkim sprzątającym kościół i dbającym o kwiaty.

7. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Tak, jak w latach ubiegłych, wydawnictwo Gość Niedzielny wydało kalendarz ścienny na 2021 rok. Tym razem motywem przewodnim są „Drogowskazy papieża Franciszka”. Kalendarz można nabyć w tygodniu w zakrystii, w niedzielę przy wyjściu z kościoła. Koszt: 10 zł.

8. Pamiętajmy, że w Bogu wszystko ulega przemianie – grzech w cnotę, zło w dobro, śmierć w życie. Grozę Wielkiego Piątku, gdy wszystko wydawało się skończone, zastąpiła radość Wielkiej Nocy, a Chrystus mówi do nas nieustannie: Odwagi! Ja Jestem, nie bójcie się! I takiej wielkiej nadziei w tym trudnym czasie, połączonej z wiarą i miłością wszystkim życzymy. Szczęść Boże!