Ogłoszenia duszpasterskie na 25 grudnia 2020, Boże Narodzenie

1. Mimo, że tym razem z powodu pandemii tradycyjna wizyta duszpasterska (kolęda) odbyć się nie może chcemy jednak spotkać się z naszymi parafianami, ale w kościele i w odpowiednim reżimie sanitarnym. Będą to spotkania w czasie Mszy św. z mieszkańcami poszczególnych ulic. Chętni będą mogli otrzymać na koniec nabożeństwa specjalny zestaw z węgielkiem, kadzidłem i kredą, by być naszym przedłużeniem i na drzwiach domów i mieszkań samemu od strony korytarza lub ulicy zaznaczyć (C+M+B 2021), że tu mieszkają uczniowie Chrystusa, którzy proszą o Boże błogosławieństwo. Proszę poinformować o tych spotkaniach sąsiadów i znajomych! Ewentualne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na prace remontowe w naszym kościele. Program spotkań kolędowych jest już w gablotce i w internecie.

2. „Modlitwy codzienne po nowemu”, „Niedziela” kolęduje – dodatek z tekstami kolęd oraz kalendarz na 2021 r. wydany na 95. rocznicę istnienia tygodnika – to dodatki specjalne dołączone tygodnika „Niedziela”. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” na dwa tygodnie dodatek specjalny: litania do Dzieciątka Jezus, którą w oktawie Bożego Narodzenia będziemy się modlić za nasze rodziny, parafie i za cały Kościół. Oba tygodniki są po10 zł.

3. Bardzo dziękuję wszystkim Paniom i Panom, którzy przygotowali szopki i dekoracje świąteczne oraz posprzątali kościół. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą Parafię. Bóg zapłać za ofiary na tacę i na nasze konto, za dary składane przy okazji opłatka. Niech dobry Bóg wynagrodzi każdy gest życzliwości i troski o wspólnotę. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Serca dla Parafii.

Boże Narodzenie jest świętem prawdy. Ten, który jest Prawdą przychodzi w ubóstwie żłóbka, abyśmy odrzucili fałszywe ozdoby i pozory. On uczy nas, że Boże drogi prowadzą przez pokorę, ofiarę i miłość. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia pokoju, Bożej Radości i Miłości w tym szczególnym czasie. Wierzę, że Nowonarodzone Dzieciątko pobłogosławi Wam i Waszym Rodzinom w Nowym Roku, który oby był tylko czasem wspomnienia o koronawirusach, maseczkach i dystansie. Niech w każdym dniu dane Wam będzie odnaleźć Boga, a wraz z Nim szczęście. Głębokiej radości i odważnego przyjęcia Jezusa Chrystusa do siebie na dziś i na cały Nowy Rok! Szczęść Boże!