Ogłoszenia duszpasterskie na 27 grudnia 2020, Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. To także Niedziela Serca dla Parafii: „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, dobre słowo i złożone ofiary. Do czwartku trwa Oktawa Narodzenia Pańskiego. W poniedziałek święto Świętych Młodzianków, męczenników.

2. W czwartek Mszą św. o godz. 16.00, jedyną w tym dniu, chcemy podziękować za cały, 2020 rok. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne.

3. W piątek, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitwy o Pokój i Nowy Rok. Msze św. tak, jak w niedzielę. To także I piątek miesiąca, w czasie nabożeństw okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci Serca PJ. 1 stycznia na wszystkich Mszach św. zamiast kazania sprawozdanie duszpasterskie za 2020 rok.

4. Z powodu pandemii jako duszpasterze nie możemy zawitać do Waszych domów z błogosławieństwem Bożym osobiście. Zapraszamy jednak w poszczególne dni na Mszę św. w intencji mieszkańców ulic. Chętni będą mogli otrzymać na koniec nabożeństwa specjalny zestaw z węgielkiem, kadzidłem i kredą, by być naszym przedłużeniem i na drzwiach domów i mieszkań samemu od strony korytarza lub ulicy zaznaczyć, że tu mieszkają uczniowie Chrystusa, którzy proszą o Boże błogosławieństwo. Dzisiaj na koniec Mszy św. poświęcę te zestawy. Proszę poinformować o tych spotkaniach sąsiadów i znajomych! Ewentualne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na prace remontowe w naszym kościele. Można je będzie złożyć przy wyjściu z kościoła w kopercie, na której prosilibyśmy o napisanie nazwiska i adresu ofiarodawcy. W tym tygodniu zapraszamy o godz. 18.00:
28 grudnia (poniedziałek): w intencji mieszkańców ul. Obrońców Warszawy
29 grudnia (wtorek): w intencji mieszkańców ul. Spadochroniarzy
30 grudnia (środa): w intencji mieszkańców ul. Komandosów.

5. W kolędach to i Pan Jezus nasłucha się różnych nowości o sobie. Oto przykłady z kapłańskich opowieści:
- „Przybieżeli do Betlejem pasterze, „dają smoczek Dzieciąteczku, a liże”
- Przy śpiewie kolędy Bóg się rodzi, można w ostatniej zwrotce usłyszeć i takie słowa: Dom nasz i „namiętność” całą i wszystkie wioski z miastami...
- Inna zaś kolęda brzmi teraz tak: Śliczna Panienka Jezusa zrodziła, w stajni „pobiwszy”, siankiem Go okryła.

Dlatego życząc poprawnego śpiewania kolęd, życzymy także wielu Bożych łask na te ostatnie dni Roku Pańskiego 2020. Szczęść Boże!