Ogłoszenia duszpasterskie na 17 stycznia 2021

1. Od poniedziałku obchodzony będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W środę o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy. W czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy. W czwartek obchodzimy też Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka – to ważne przypomnienie dla wszystkich wnuków i nie tylko. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim za ofiary na tacę i na nasze konto. Niektóre osoby składają także dary z okazji kolędy. Bardzo dziękujemy za te gesty życzliwości. „Bóg zapłać” za troskę o wspólnotę…

2. 29 grudnia Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko Zagrzebia. W obliczu tego wydarzenia za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać „Dzień  solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach przed kościołami do puszek przeprowadzona zostanie zbiórka  datków na ten cel.

3. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty Msze św. o 17.30 i 18.00 będą w kaplicy dolnej „Betlejemce”, Msze św. w niedziele – w kościele górnym.

4. Członkowie Akcji Katolickiej ufundowali cztery nowe świece ołtarzowe i patenę. „Bóg zapłać”. Mimo niesprzyjającej pogody, panowie Waldemar Paździor i Franciszek Popowski modernizowali oświetlenie oraz zamontowali nowe grzejniki w miejsce zużytych starych w „Betlejemce”, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Dziękuję też sprzątającym i dekorującym nasz kościół.

5. W niedzielę za dwa tygodnie o 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św.

6. „Jedność potrzebna, jak nigdy dotąd” – przypomina nowa „Niedziela”, do czytelnictwa której bardzo namawiam. Tygodnik wspomina też dwóch kolejnych kapłanów naszej diecezji, którzy w ostatnim czasie Pan powołał do wieczności. „Gość Niedzielny” natomiast m.in. podsumowuje prezydenturę Donalda Trumpa.

7. Niedzielny suchar: - Masz ochotę zjeść ze mną jutro obiad? - pyta Kowalski Nowaka. - Chętnie! - To świetnie. Przyjdę do ciebie jutro. Niech twoja żona ugotuje coś dobrego.

Dobrej błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia. Bądźcie zdrowi! Szczęść Boże!