Ogłoszenia duszpasterskie na 18 kwietnia 2021

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny i Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W środę o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa męczennika, głównego Patrona Polski. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. To również dzień imienin proboszcza, Msza św. o 10.00.

2. Już od ponad miesiąca trwają w naszej parafii spotkania tzw. Kręgu Biblijnego. Co wtorek po Mszy świętej o 18:00 widzimy się na plebanii i wspólnie czytamy Ewangelię wg św. Łukasza, krok po kroku. Jest oczywiste, że w różne grupy duszpasterstwa włączają się najczęściej osoby starsze, ale zaproszenie jest skierowane do każdej osoby, która pragnie poszerzyć swoją wiedzę na temat Biblii i osoby Chrystusa. Mamy z pewnością wiele pytań, na które obecny na spotkaniach kapłan chętnie udzieli odpowiedzi, często tak potrzebnych dla pogłębienia naszej wiary.

3. Spotkanie ministrantów i chętnych do tej funkcji w sobotę o 11.00.

4. Chętnych zapraszamy do pracy przy demontażu Grobu Pańskiego i Ciemnicy – poniedziałek, godz. 16.00.

5. Wszystkie Msze św. są sprawowane w górnym kościele. Należy zachować dystans 1,5 m. W czasie liturgii trzeba mieć zasłonięte usta i nos. Przy wyjściu z kościoła można sobie zabrać maseczkę. Msza św. zbiorowa 28 kwietnia o 18.00.

6. W Biblii jest odpowiedź na wszystko. Przekonuje o tym także nowy „Gość Niedzielny”. Łatwiej jest mówić o świętości, trudniej jest być świętym – to z kolei jeden z wniosków z rozmowy z człowiekiem, który zajmuje się procesami kanonizacyjnymi. A cała rozmowa w tygodniku „Niedziela”. Polecam lekturę!

7. Niedzielny suchar: Pani w przedszkolu podchodzi do Jasia: - Jasiu, co rysujesz? - Wujka Karola. - A dlaczego pomalowałeś mu włosy na niebiesko? - Bo nie mam łysej kredki.

Dobrego, błogosławionego tygodnia wszystkim, Parafianom i Gościom życzymy. I bądźcie zdrowi! Szczęść Boże!