Ogłoszenia duszpasterskie na 25 kwietnia 2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dzisiaj również Niedziela Serca dla Parafii: „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, dobre słowo i ofiary na rzecz wspólnoty parafialnej. W środę o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy. Czwartek – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła. W sobotę pierwszy dzień maja: po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo majowe, w niedzielę nabożeństwo to o godz. 17.30, zaraz po nim Msza św., dlatego osoby planujące udział w wieczornej Mszy św. proszę by w niedzielę przyszły pół godziny wcześniej, niż zwykle. W przyszłą niedzielę Dzień Flagi Rzeczpospolitej, zachęcamy do wywieszenia jej w naszych oknach.

2. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii po Mszy św. o 18.00. Spotkanie ministrantów i chętnych do tej funkcji w sobotę o 11.00.

3. Spotkanie dla osób z klas ósmych oraz licealistów przed bierzmowaniem, dzisiaj i w kolejne niedziele po Mszy świętej o 18:00 w górnym kościele. Obecność obowiązkowa. Osoby pragnące dołączyć do reaktywowanej scholi parafialnej zapraszamy na cotygodniowe próby. Odbywają się one po Mszy świętej o 11:30, pierwsze spotkanie już dzisiaj. W związku z sytuacją pandemiczną uroczystość I Komunii św. będzie miała miejsce w zaplanowanym terminie 16 maja, ale na dodatkowej Mszy św. o 13.00.

4. Msza św. zbiorowa 28 kwietnia o 18.00.

5. Pan Marian Michalczyk z przyjaciółmi kończą modernizację otoczenia tabernakulum. Trwa to długo, od 21 marca ubiegłego roku, a plany były od trzech lat. Bardzo dziękuję za to dzieło. Mam nadzieję, że jutro będzie finał. Dziękuję również wszystkim osobom, które złożyły się, by najważniejsze miejsce w kościele było godne. "Bóg zapłać" także za wsparcie panu Józefowi Grapie. Zamówiony został nowy jeden z ołtarzy na Boże Ciało do szybkiego montażu. Koszt konstrukcji, banerów z obrazami i torby do przechowywania to 1650 zł. Jeśli się uda, co roku chcielibyśmy jeden z takich ołtarzy zamawiać.

6. Przy wyjściu z kościoła można sobie zabrać darmowe maseczki.

7. Niedzielny suchar: Siedzi trzech mężczyzn w kościele i jeden z nich mówi: Moja żona podczas porodu czytała „Jasia i Małgosia” i mamy teraz dwójkę dzieci. - A moja żona czytała „Trzech muszkieterów” i mamy teraz trójkę dzieci. Nagle trzeci mężczyzna wybiega z kościoła i mówi: Biegnę powstrzymać żonę, bo czyta „Sto jeden dalmatyńczyków”.

Dobrej, spokojnej niedzieli wszystkim życzymy. I bądźcie zdrowi. Szczęść Boże!