Ogłoszenia duszpasterskie na 27 czerwca 2021

1. W tym tygodniu: dzisiaj odpusty w Ostrowach Górniczych i Maczkach, także dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii – za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty, złożone ofiary na konto parafialne i tacę składamy serdeczne „Bóg zapłać”; poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; wtorek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, wyjątkowo taca przeznaczona na wsparcie działalności Ojca św. i Stolicy Apostolskiej, imieniny ks. bpa Piotra Skuchy; środa – o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy, Msza św. zbiorowa, ostatni dzień nabożeństw czerwcowych; I piątek miesiąca: o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, o 17.50 nabożeństwo; sobota – święto św. Tomasza Apostoła. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.

2. Od dzisiaj obowiązuje wakacyjny rozkład Mszy św.: w dni powszednie jedna Msza św. o godz. 18.00; w niedziele i uroczystości trzy Msze św.: o 8.00; 10.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o 11.30. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki po Mszy św. czyli o godz. 18.30.

3. Zapisy na Pielgrzymkę Zagłębiowską zostały przedłużone do sierpnia. W związku z obostrzeniami pandemicznymi pielgrzymi nie będą nocować w trasie, codziennie wieczorem autokar przywiezie ich do punktu wyjścia, a rano zawiezie na trasę pielgrzymki. Zapisy są w kancelarii w godzinach urzędowania.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Oleg Shelin i Justyna Ogórek, oboje z naszej parafii.

5. Nowy „Gość Niedzielny” opowiada o miejscach pochówku świętych Piotra i Pawła. W „Niedzieli” o niezwykłym człowieku, kapłanie, myślicielu opowiada jego osobisty sekretarz, który towarzyszył i nadal towarzyszy Benedyktowi XVI w codziennym życiu. Warto zatem sięgnąć po te tygodniki.

6. Niedzielny suchar dzisiaj o tym, że gentelmani wyginęli: napad na bank. Jeden z bandytów podchodzi do zakładnika i pyta: - Widziałeś coś? / - Tak - odpowiada i dostaje kulkę. Podchodzi do drugiego i pyta: / - Widziałeś coś? / - Tak - odpowiada i też dostaje kulkę. Podchodzi do trzeciego mężczyzny i pyta: / - Widziałeś coś? / - Nie, nic nie widziałem. Ale moja żona wszystko widziała. O tam stoi…

Bezpiecznych wakacji, dużo radości i ciepła, zdrowia, a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa życzymy. Szczęść Boże!