Ogłoszenia duszpasterskie na 18 lipca 2021

1. W tym tygodniu: w środę o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie do naszego diecezjalnego seminarium. W czwartek – święto św. Marii Magdaleny; w piątek – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; sobota – św. Kingi. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Do puszki natomiast będzie można złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym w powodziach w Polsce i Europie.

2. Krzyż misyjny jest pamiątką m.in. poświęcenia placu, na którym później stanął kościół. Marek Nimmergut zakonserwował go na kolejne kilka lat, choć poprzeczna belka jest już mocno spróchniała. Panu Markowi dziękujemy za kilkudniową pracę w upale. Jakiś czas temu nowe, zunifikowane napisy uzyskali święci i błogosławieni przedstawieni na ambonie obok prezbiterium. Brakowało tylko napisu przy kard. Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia. Teraz ten napis już jest. Dziękuję za pomoc państwu Kudaciakom. Na październik planujemy generalny remont instalacji elektrycznej w zakrystii, w tym m.in. wymianę tablic, tzw. rozdzielnic i zabezpieczeń, które nie spełniają żadnych współczesnych norm. Koszt to prawie 8,5 tys. złotych. Jest już wyłoniona firma, która tym się zajmie. W dalszych planach jest też modernizacja ołtarza głównego w kościele. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na wymienione prace, szczególnie w Niedzielę Serca czyli za tydzień.

3. Poświęcenie samochodów, quadów, rowerów, hulajnóg i innych pojazdów odbędzie się w niedzielę za tydzień po Mszy św. o 8.00; 10.00 i 18.00. Dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary.

4. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTY i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w środę za półtora tygodnia czyli 28 lipca. Szczegóły na plakacie, na ulotkach przy wyjściu z kościoła i w internecie.

5. W kancelarii parafialnej we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej można się zapisać na Pieszą Pielgrzymkę Zagłębiowską od 23 do 25 sierpnia. W pielgrzymce weźmie udział m.in. ks. Arkadiusz z naszej parafii.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Mateusz Rokita z parafii Podw. Krzyża Św. w Sosnowcu i Dominika Małgorzata Dobosz z naszej parafii; Tadeusz Kałdowski i Karolina Książek, oboje mieszkają aktualnie w parafii św. Stanisława BM w Bytomiu. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

7. Solenizantom obchodzącym w tym tygodniu imieniny oraz urodziny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Naszym Parafianom i miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, a na cały tydzień mówimy: Szczęść Boże!