Ogłoszenia na 31 marca, Wielkanoc

1. Dzisiaj i jutro Msze św. jak w każdą niedzielę. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie. W środę o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy. W piątek ze względu na uroczyste obchody oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje post. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary z tej niedzieli będą przeznaczane na Caritas czyli dzieła miłosierdzia Kościoła. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8.00 spotkanie Żywego Różańca. W tym tygodniu wszystkie Msze św. są w górnym kościele.

2. „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. 

3. Bardzo dziękuję Paniom i Panom, którzy cierpliwie przygotowali obie dekoracje: Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję za piękny udział w liturgii Triduum Paschalnego. „Bóg zapłać” uczestnikom, ministrantom, panu kościelnemu, lektorom, ks. Arkadiuszowi, górnikom. Dziękuję również za piękne i szczere życzenia, jakie otrzymaliśmy na zakończenie liturgii Wielkiego Czwartku od przedstawicieli ruchów i grup w naszej parafii. Dziękuję za piękne róże, a przede wszystkim za modlitwę. 

4. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem przyjaciele i znajomi będą zbierać do puszki ofiary na leczenie 17-letniej Magdaleny Ambrozik z Sosnowca – Zagórza. Cierpi ona na rdzeniowy zanik mięśni, a zebrane środki przeznaczone zostaną na kosztowną rehabilitację. 

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na zakończenie Białego Tygodnia zapraszamy z rodzinami na pielgrzymkę do miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II: do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Prosiłbym o zgłaszanie chętnych. Spotkanie za dwa tygodnie po Mszy św. o 11.30.

6. Do nabycia jest nowa, świąteczna „Niedziela”.

Wielkanoc jest po to, by szerzej otworzyć nasze oczy, by przebić się przez skorupę doczesności, by uwierzyć, że, choć nieboskłon bywa czasami zachmurzony i ponury, to ponad nim jest jasne słońce. Dlaczego szukacie Żywego wśród zmarłych? On zmartwychwstał! To jest powód prawdziwej radości, której wszystkim Parafianom i Gościom życzymy! Chrystus zawsze na Was czeka, także w kościele parafialnym. Radosnych, pełnych nadziei świąt Wielkiej Nocy! Szczęść Boże!