Ogłoszenia na 24 lipca 2022

1. Dzisiaj Niedziela Serca dla parafii. „Bóg zapłać” za każde dobre słowo, jeszcze bardziej za modlitwę w intencji naszej wspólnoty. Dziękuję też za każdą ofiarę na jej rzecz.

2. Dzisiaj poświęcenie samochodów, quadów, rowerów, hulajnóg i innych pojazdów po każdej Mszy św. Po błogosławieństwie końcowym i pieśni na zakończenie Mszy św. prosiłbym o podejście do swoich pojazdów.

3. W tym tygodniu: w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa. We wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa. W środę o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy. W piątek wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jakub Piotr Śmiglewicz – Natalia Karolina Mendak, oboje z naszej parafii. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

5. Bardzo dziękuję za usunięcie awarii oświetlenia obrazu Matki Bożej w ołtarzu głównym. Dokonali tego: Waldemar Paździor, Franciszek Popowski i Józef Grapa. Bardzo dziękuję też osobom, które przyniosły kwiaty i przygotowały dekorację przed ołtarzem i ambonką. Dziękuję również p. Urszuli Boczar za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła.

6. Trwa naprawa jednego z rogów kościoła, z którego odpadają zewnętrzne kamienie. Prawdopodobnie wyżej dostaje się pod nie woda, dlatego potrzebna będzie w przyszłości obróbka blacharska. Naprawy podjęła się firma z Sosnowca – Ostrów. Panowie pomalowali też zewnętrzne ramy wokół nowych okien zakrystii dolnej. W najbliższych dniach rozpoczniemy zamurowywanie dwóch potężnych okien w zakrystii górnej.

7. Przypominam, że przez okres wakacji w dni powszednie jest tylko jedna Msza św.: o godz. 18.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą św. W niedziele i uroczystości są trzy Msze św.: o 8.00, 10.00 i 18.00. Kancelaria parafialna w tym czasie czynna jest we wtorki i czwartki po wieczornej Mszy św. czyli o 18.30.

8. Dobrego tygodnia życzę Parafianom i Gościom. I nie zapominajmy o codziennej modlitwie. Wszak „proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone”, jak słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii. Szczęść Boże!