Ogłoszenia na 31 lipca 2022

1. W tym tygodniu: poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji; wtorek – Matki Bożej Anielskiej, można uzyskać w kościele odpust Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami; środa – Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana; I piątek miesiąca; sobota – święto Przemienienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie formacyjne dla członków Kół Żywego Różańca.

2. W tym tygodniu jest I piątek miesiąca – o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej; ok. godz. 17.50 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza św. Zapraszamy!

3. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jakub Piotr Śmiglewicz – Natalia Karolina Mendak, oboje z naszej parafii.

4. W związku z inwentaryzacją naszego cmentarza proszę, aby sprawdzić, czy wszystkie dane na stronie internetowej ecmentarze są właściwe, tj. czy są właściwie zapisane dane pochowanych, czy zgadzają się daty, czy wszyscy pochowani są dopisani do grobu.

5. Na placu kościelnym stanęła nowa gablotka informacyjna wykonana z aluminium i szkła. „Bóg zapłać” za jej zamontowanie panom: Marek Nimmergut, Franciszek Popowski i Józef Grapa. "Bóg zapłać" pewnej osobie za ofiarę na ten cel! Klepsydry z informacjami o pogrzebach proszę wieszać na starym miejscu czyli obok bramy. Firma z Ostrów rozpoczęła zamurowywanie dwóch niepotrzebnych okien w zakrystii. Dziękuję paniom  Weronice Forma i Joannie Kowalskiej, które zadbały o kwiaty i zakrystię.

6. Nie ma miłości bez ofiary. Doskonale rozumieli to powstańcy, młodzi, czasem bardzo młodzi, nastoletni dziewczęta i chłopcy. O bohaterach 1944 roku można przeczytać w nowej „Niedzieli”, do czego namawiam.

7. Bardzo prosiłbym o włączenie się w sprzątanie Kościoła w sobotę o 13.00 mieszkańców ulicy Pilotów. Proszę o przekazywanie sobie wzajemnie tej informacji.

8. Zachęcam do udziału w Pielgrzymce Zagłębiowskiej. Koszt udziału z noclegami to 70 zł. Szczegóły u ks. Arkadiusza.

9. Niedzielny suchar: Przychodzi pacjent do lekarza i mówi:
- Panie doktorze, bardzo dokucza mi wątroba.
- A czy pan pije alkohol?
- Piję... ale nie pomaga.

Trzeźwego tygodnia wszystkim życzę. Niech Matka Boża Wspomożenia Wiernych nas wspomaga w rozpoczynającym się drugim miesiącu wakacji. Szczęść Boże!