
Jeśli Kościół ma żyć, jeśli chrześcijanin ma żyć, to tylko z Eucharystii! I dlatego nie bez znaczenia mówimy o Eucharystii także jako o Komunii. Komunii Boga z człowiekiem i komunii ludzi między sobą. Jakże głębokie są to myśli, jakże wiele niosą w sobie praktycznych, codziennych skutków i wskazówek! I nie może to być tylko odniesione do życia liturgicznego, ale musi mieć wyraz w całym chrześcijańskim życiu, w całym życiu Kościoła i we wszystkich jego działaniach.
Warto o tym pomyśleć w czasie dzisiejszych procesji i śpiewów.
Jakie znaczenie w moim życiu codziennym ma Eucharystia? Czy ja żyję z Eucharystii?