Różaniec Rodziców - luty

Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej jest dobrą okazją, aby w łączności ze Świętą Rodziną - Józefem, Maryją i Jezusem - ofiarować nasze dzieci Bogu, wspominając sakrament Chrztu świętego i Akt Zawierzenia w modlitwie różańcowej rodziców.  Tego dnia  święcimy gromnice, jako znak obecności Jezusa w naszym życiu, w rodzinach i w domu. Nasza modlitwa podtrzymuje płomień Bożej obecności w sercach naszych dzieci, niech go roznieca i chroni nieustannie.

Tego dnia obchodzimy też dzień życia konsekrowanego – dziękujemy Bogu za wszystkie osoby, które ofiarowały bezinteresownie swoje życie dla nas i dla Kościoła. Wielkie rzeczy czyni ta armia Boga, cicha i pokorna, obecna w tysiącach klasztornych domów, w posłudze biednym, samotnym, opuszczonym, chorym,  w posłudze dzieciom i młodzieży, a nade wszystko w modlitwie za Polskę, świat i Kościół. Dziękujemy Bogu za dar Kościoła w siostrach zakonnych, za braci i ojców różnych charyzmatów zakonnych. Szczególnie dziękujemy Siostrom Loretankom za ich pracę i zaangażowanie w propagowaniu Różańca Świętego, za pisma Różaniec,  Tak Rodzinie, i Anioł Stróż, które są dla nas środkami formacyjnymi. Dziękujemy za dzieła wydawnicze i wsparcie Żywego Różańca i Różańca Rodziców. Dziękujemy za Loretto i cały program rekolekcyjny, na który zaprasza nas rodziców i małżonków.

11 lutego w Dzień Chorych w Kościele, we wspomnienie MB z Lourdes,  poprośmy  swoich proboszczów o przygotowanie i udzielenie sakramentu namaszczenia chorych, przyjmowanego jako dar Boga poprzez posługę Kościoła. W naszej rodzinie  i wśród przyjaciół doświadczaliśmy wielokrotnie cudu uzdrowienia  fizycznego ale i duchowego właśnie poprzez ten sakrament. W nim, w sposób widzialny i zwyczajny, dzieją się rzeczy nadzwyczajne, czasem widzialne również dla oczu.   

W modlitwie  nadal dziękujemy za dar włączenia Różańca Rodziców jako nowej  gałęzi do Żywego Różańca i  zapraszamy rodziców i  animatorów róż z całymi grupami/ różami na pielgrzymkę Żywego Różańca 1 czerwca 2024 na Jasną Górę. Powstają wciąż nowe inicjatywy, animatorzy posiadający już odpowiednie doświadczenie, jadą do innych parafii po to, aby dawać świadectwo i zapalać nowe osoby do tego wspaniałego dzieła Maryi. Przed nami zaplanowanie duchowej formacji na rok 2024. Niech nas nie zrażają trudności. Zaplanujmy rekolekcje i pielgrzymowanie do sanktuariów Maryjnych. Zapraszamy do Gdańska Oliwy – na Konferencję w dniach 6-7-8 czerwca, na Górę Św. Anny na Ogólnopolskie Rekolekcje Różańca Rodziców  w dniach 14-16 czerwca oraz do Gietrzwałdu na naszą już  drugą Ogólnopolską Pielgrzymkę w dniu 21 września  i  do wielu innych miejsc w Polsce oraz na świecie.

 W każdy poniedziałek  o godz. 17.30  trwa modlitwa różańcowa w Katedrze Oliwskiej przy Ikonie Feretronu MB Oliwskiej. Następnie na Mszy Świętej i nabożeństwie do MB Oliwskiej modlimy się za każdą nową  osobę i za wszystkie nowe róże z danego tygodnia. Modlimy się w intencjach ogólnych i szczegółowych, dziękujemy za łaski i prosimy o nowe. Zapraszamy, aby dołączyć do nas osobiście / kto może/ i duchowo. Nasze świadectwo przynosi innym nadzieję pomocy przez Maryję, poprzez Różaniec, dlatego nieustannie zachęcam do dzielenia się świadectwami i nadsyłania ich do nas.

W dniu 14 lutego zaczynamy Wielki Post liturgią Środy Popielcowej.  To wyjątkowy czas – na nawrócenie i pogłębienie życia duchowego. Po to abyśmy umieli dobrze przeżyć czas Paschy ze śmierci do Życia – Święta Wielkanocne. Razem z Maryją będziemy prosić Boga o wszelkie potrzebne łaski.

Wszystkich różańcowych rodziców i animatorów, którzy uczestniczyli w naszych dotychczasowych  rekolekcjach zapraszamy do kolejnego kroku w życiu duchowym. W dniach 24-25 lutego odbędą się w Gdańsku rekolekcje Marana tha drugiego stopnia – na które zapraszamy wszystkich chętnych, którzy już uczestniczyli w  rekolekcjach Różańca Rodziców. Są to rekolekcje organizowane przez wspólnotę Marana tha z naszym udziałem.   Więcej informacji i zapisy na stronie wspólnoty Marana Tha .  Zapisy Ewa - tel. 513 951 243. Zakwaterowanie w Gdańsku we własnym zakresie.

 W ramach rozważania i formacji duchowej, nawiązując do Miłości Boga i Kościoła chcemy dziękować za dotychczasowe łaski, jakie otrzymaliśmy w Różańcu Rodziców. Pragniemy modlić się o jak najszersze docieranie tej nadziei, jaką niesie Zawierzenie Maryi wszystkich naszych spraw, trosk, pragnień, bólu i działania, wszystkich łask i radości. Widzimy, że potrzebne jest mówienie i świadczenie o Różańcu Rodziców W KAŻDEJ SYTUACJI, z wielką wrażliwością ale i miłością o pomocy jaką można u  Boga przez Maryję wymodlić. Wiemy jednak, że bez  pomocy Ducha Świętego, bez Łaski Bożej nasze działania, plany i pragnienia nie mają szansy, aby się ziścić.  Potrzebujemy łaski czystego serca, otwartego na Bożą obecność, na działanie Ducha Świętego i odwagi w przyjmowaniu tego co Bóg daje! W tych czasach zamieszania i wielu nieporozumień, również w naszych rodzinach, a nawet w Kościele ufamy, że Maryja, Królowa Pokoju wyprosi nam łaskę przebaczenia i pojednania w naszych rodzinach i środowiskach oraz w całej Polsce i w Kościele.  Modlitwa Różańcowa to ZAWSZE znak nadziei. Dzielimy się nią z wszystkimi, którzy tego potrzebują.  Razem z Maryją i Świętym Józefem, wg. rozważań z Gietrzwałdu (do pobrania z naszej strony) chcemy też przejść Drogę Krzyżową – towarzysząc Jezusowi i spoglądając w głąb swego serca, dla zbudowania innych. 
Maryjo, Królowo Różańca Świętego, módl się za nami

Intencja papieska na miesiąc luty  2024:
 Módlmy się, aby osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny zawsze miały niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno medyczne, jak i ludzkie.

Z Bogiem

Ireneusz Rogala
Koordynator Różańca Rodziców, Gdańsk Oliwa
luty 2024